آموزش تعمیرات آیفون تصویری

تار بودن تصویر در آیفون تصویری

مقدمه

در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل تار بودن تصویر در آیفونهای تصویری بپردازیم،موضوعی که معمولا دلایلی زیادی می تواند داشته باشد و در اینجا از چند منظر به ان می پردازیم.

همانطور که می دانیم آیفون تصویری برای ساخت و انتقال تصویر از 3 بخش مجزا که در تشکل تصویر با هم همکاری می کنند ساخته شده است، اول پنل که دم درب قرار گرفته است، دوم مانیتور که درون خانه نصب شده و سوم سیم کشی که نقش کانال انتقال مخابراتی را برای بستر سازی انتقال داده انجام می دهد.در اینجا به بررسی دلایل ممکن افت کیفیت یا تار بودن یا عدم شفافیت تصویر در هر بخش می پردازیم.

ابتدا به دلایلی که پنل می تواند ایجاد کند می پردازیم،سپس به تاثیر مانیتور یا نمایشگر و در انتها هم به بحث سیم کشی و تاثیر آن اشاره می شود،تا انتها با ما همراه باشید.

دلایل شفاف نبودن تصویر در پنل آیفون تصویری

یکی از اساسی ترین و اولین مواردی که در معرض توجه هر تعمیرکار و یا هر کسی که قصد رفع نقص تار بودن تصویر در ایفون تصویری را دارد توجه به پنل آیفون است و ان باید از دو منظر مورد توجه قرار گیرد؛

اول:آیا طلق پنل آیفون تصویری تار شده است

با بالا رفتن عمر پنل و قرار گرفتن در معرض باران و خصوصا آفتاب مستقیم بعد چند سال این بخش از آیفون بشدت دچار استهلاک شده و می تواند روی عملکرد دوربین تاثیر گذار باشد،البته این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد زیرا شهر آیفون توانسته با گردآوری و تامین بیشتر طلقهای آیفون تصویری از شرکتهای مختلف از جمله تابا، الکتروپیک، سیماران، سوزوکی، کوماکس و .... نیاز این حوزه را مرتفع کند و شما می توانید بنا به نیاز خود انتخاب کنید

دوم:لنز دوربین تار شده است

دوربین ها مانند چشم انسان برای ساخت و پردازش تصویر نیاز به یک سیستم مناسب سازی فاصله کانونی تصویر برروی پردازنده خود دارند،این سیستم که از چند عدسی محدب و مقعر ساخته شده برای میزان فواصل در عملکرد دوربین موثر است و چنانچه تنظیم ان تغییر کند روی تاربودن و یا شفافیت اثر گذار است،خوشبختانه اغلب با تنظیم چرخش لنز مشکل برطرف میشود وگاهی نیز باید بطور کامل توسط تکنسین ماهر تعویض کردد.

دلایل شفاف نبودن در مانیتور آیفون تصویری

دومین چیزی که حتما باید در تار بودن تصویر لحاظ و بازدید شود مانیتور است،اغلب مانیتورها در خود سیستم تنظیم رنگ(color)،روشنایی(contrast) و وضوح (resolution)دارند که بعضا تغییر در تنظیم آنها باعث تاری و عدم وضوح تصویر می شود.نکته بعد اینکه در برد اصلی مانیتورهای قدیمی تر هم تنظیماتی برای تنظیم شدت و وضوح تصویر وجود دارد که تنظیم ان بسیار در وضوح تصویر مثمر ثمر است،فقط برای اینکار ابزارهای ریز و مخصوصی نیاز است که پیشنهاد نمی شود افراد غیر متخصص آنرا انجام دهند زیرا ممکن است به برد ال سی دی(LCD) ان آسیب برسد.

تاثیر سیم کشی در تار بودن تصویر آیفون تصویری

به جرات می توان گفت عملکرد سیم کشی در دریافت بهترین کیفیت تصویر یکی از عوامل بسیار مهم است،در مقاله دیگری به انواع سیم کشی در آیفونهای تصویری خواهیم پرداخت و از شما درخواست می شود حتما آنرا مطالعه بفرمایید و در اینجا صرفا به دو نکته اکتفا می کنیم.

نوع جریانی که برای انتقال داده تصویر نیاز است سیگنال است و هر سیگنال دو مولفه دارد اول دامنه یا ولتاژ ان که معمولا 1تا 1.5 ولت است و فرکانس(HZ).استفاده از سیم با کیفیت پایین که مقاومت بالایی دارد و امروزه با نام CCAشناخته می شود باعث افت دامنه سیگنال تصویر و دریافت تصویر نامناسب می گردد برای جلوگیری از ضررهای احتمالی انتخاب سیم نامناسب پیشنهاد می کنم مقاله ان را مطالعه بفرمایید.در مورد فرکانس هم نوع سیم کشی بشدت روی اعوجاج تصویر در ایفونهای تصویری و در نتیجه تضعیف تصویر موثر است،نوع سیم کشی در مقاله دیگری به بحث گذاشته می شود اما فعلا به ذکر این نکته اکتفا می کنیم که سیم های حاوی سیگنال نظیر صدا و تصویر به هیچ عنوان نباید به صورت جفتی استفاده شود چون نه تنها باعث افزایش کیفیت نمی شود بلکه باعث افزایش اعوجاج و پدیده فیدینگ خواهد شد. 

بخش پایانی

در پایان باید گفت این مقاله ماحصل دانش و تجربه تیم شهر آیفون است که آنرا با نیت خالص در اختیار شما قرار داده است،طبق رسم رسم شهر آیفون هرگونه نشر و استفاده از آن برای رفع مشکل مشکل خود و دیگران مجاز است. امید است تاثیر مثبتی در کیفیت تصویر آیفون تصویری در کار شما داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید